POHOŘÍ U MALEČOVA
Lucemburkův kopec
(Bergflur)
564 m
rozhledna

Nově vybudovaná rozhledna na Lucemburkově kopci na lyžařským areálem Malečov - Pohoří, otevřená pro veřejnost v květnu 2020. Návštěvní doba pro turisty je non-stop, vstup volný.

Rozhledna se nachází v těsné blízkosti lyžařského areálu Pohoří u Malečova.

I když plány na výstavbu dřevěné rozhledny na vrcholu Lucemburkova kopce jsou staršího data, zrod rozhledny byl posvěcen v květnu 2015, kdy pro ní bylo vydáno stavební povolení. Původní záměr obce Malečov na získání dotace od ministerstva pro místní rozvoj nevyšel a tak vznikl spolek místních nadšenců "Malečovský rozhled", který si dal za cíl sehnat finance, zajistit projektovou přípravu, povolení a zajistit samotnou stavbu. Což se podařilo, v srpnu 2018 byly vylity betonové základy a v září téhož roku započala stavba dřevěné konstrukce rozhledny. Se zimní přestávkou pokračovaly práce přes celý rok 2019 a v prosinci byla většina prací hotova. Zbývají drobné dodělávky, terénní úpravy ... a po kolaudaci by měla být rozhledna předána do majetku obce Malečov. Dodatek - rozhledna byla slavnostně otevřena 28.9.2020. Velký dík za vznik rozhledny se patří vyslovit spolku "Malečovský rozhled", tesařskému mistru Martinu Andrášovi, panu Fárovi i všem nadšencům a dobrovolníkům, jenž se na realizaci stavby vlastními rukami podíleli. Děkujeme.
K lyžařskému areálu s Lucemburkovým kopcem a rozhlednou se dostanete automobilem po silnici spojující Ústí nad Labem přes Malečov a Rýdeč s Litoměřicemi, vedle bistra (otevřeno bývá o víkendech) u lyžařského areálu je "přírodní" parkoviště. Dostat se sem můžete popřípadě i autobusovými spoji na lince Ústí nad Labem - Rýdeč do zastávky "Malečov, Pohoří" a odtud cca 400 m po silnici směr Rýdeč (přes Esövu vyhlídku).
K cestě na Lucemburkův kopec Vám jistě pomůže i vyznačená zelená turistická značka z Malečova (rozcestník u autobusové zast.) vedoucí první půlkilometr po silnici směrem na Tašov, dále pak zpevněnou cestou přes Pohoří až k lyžařskému areálu Pohoří u Malečova. V plánu je prý i turistická trasa, vedoucí sem i z nedaleké obce Němčí.


           
           
           
           
     

Ski areál Pohoří u Malečova na facebooku

Otevření rozhledny je plánováno na cca 16.5.2020

Sjezdovka - lyžařský vlek - Ski klub Pohoří u Malečova

Pohoří u Malečova - jediné lyžařské středisko v Českém středohoří - rozhlas.cz

Skiareál Pohoří u Malečova (2017)

Zatím nepostavená rozhledna (05-2014)

Vzniká nová rozhledna

Rozhledna stále ve výstavbě (01-2019)

Rozhlednu Lucemburkův kopec slavnostně otevřel běžecký závod (09-2020)

V nové rozhledně u Malečova je umístěn vzkaz dalším generacím (09-2020)

Hübsch je sběratel a parádní vypravěč. U vleku v Malečově chce postavit penzion (04-2023)

           
           
  

Esöva vyhlídka >>>

Richterova skalka - 475 m >>>

Homole u Malečova - 480 m >>>

Kukla - 674 m >>>

Tašov >>>

Němčí >>>

Zadní vrch - 528 m >>>

Zpět na přehled turistických cílů

POSLEDNÍ AKTUALIZACE
5.4.2023

Stránky jsou provozovány za laskavého přispění: