POVRLY
koupaliště

Provozní doba koupaliště >>>

Obecní koupaliště Povrly se nachází v údolí Lužeckého potoka přímo pod přehradou Povrly v údolí Lužeckého potoka východně od krajské metropole stran hlučné dopravní tepny I/62 mezi Ústím a Děčínem. Z obou stran se rozkládají zalesněné kopce, které Vás mohou svojí přírodní krásou až ukolébat k příjemné dřímotě mezi jednotlivými vstupy do vody. Pravidelný přítok studené vody ocení návštěvníci hlavně v tropických dnech a že jich není zrovna málo i přes skutečnost, že zdejší teplota voda, pohybující se mezi 18 - 21 stupni (za velmi teplého počasí až 24 st.) je spíše pro otužilce. Aby také ne, vždyť bazény jsou napouštěny ze dvou vrtů s teplotou vody necelých 12 stupňů. Ohřev vody pak zajišťuje slunce.
Větší z bazénů má 50 metrů (max. hloubka 3 m), menší určený pro děti pak má 25 metrů a k tomu klouzačku. Nenajdete zde sice žádné tobogány, vířivky či vodní hřiby, na děti však zapomenuto není, připraven je pro ně dětský koutek s malou lanovou prolézačkou, k dispozici je veliká šachovnice, rákosové slunečníky, pro dospělé pak slouží dvě volejbalové hřiště a stůl pro stolní tenis (oboje za hodinový poplatek), půjčit si lze i lehátko anebo pronajmout chatku, zaparkovat obytný přívěs či si postavit na určeném místě vlastní stan. Samozřejmostí jsou kabinky pro převléknutí, toalety, sprchy, stánek s občerstvením a restaurace s terasou a slunečníky. V roce 2007 zde proběhlo zvýšení dna koupaliště z důvodu zkvalitnění vody.
Do areálu z roku 1970, kam se vejde až 1600 lidí a kde se pořádají i různé akce, malé fesťáky a místní sportovní události, se dá dojet přímo autobusem z Ústí, dojít pěšky ze železniční zastávky Povrly (1200 m) či autem - parkování před areálem zdarma.

Koupaliště Povrly

Koupaliště Povrly na facebooku

Blesková povodeň 17.7.2021

       
           
        
       

Zpět na přehled turistických cílů

POSLEDNÍ AKTUALIZACE
24.11..2022

Stránky jsou provozovány za laskavého přispění: