ŠTĚTÍ
městské koupaliště

Sezónní provoz
při špatném počasí zavřeno

Na východním okraji města, v sousedství restaurace a pensionu Oáza, sportovišť, dopravního hřiště, skateparku, arálu vodních sportů, silnice II/261, ale i hřbitova či čerpací stanice, se nachází městské koupaliště Štětí.
Kronika zmiňuje výstavbu koupaliště takto: Nákladem 3.400.000 Kčs vybudovali zaměstnanci Průmstavu ve svém volném čase koupaliště. Ještě nehotové, bylo 14.8.1971 uvedeno do provozu. Nebylo dokončeno oplocení a nefungovaly sprchy. Teplý vzduch a teplá voda přilákaly hned první den 437 dětí a 336 dospělých.
Co na Vás čeká na štětském koupališti dnes? Velký relaxační bazén s atrakcemi, vodní clonou, masážními chrličemi a tryskami, skokanskými můstky, tobogánem, dětské brouzdaliště / bazén s vodním hřibem a dětskou skluzavkou. K dispozici jsou masážní lehátka, hřiště na beach volejbal, stolní tenis, minigolf, dětské hřiště s průlezkami, skluzavkou, houpačkou i malou lezeckou stěnou. Celý areál je travnatý. Návštěvníkům slouží kabiny pro převlékání, toalety, sprchy (i bezbariérové WC a sprcha) a venkovní stánek s občerstvením. Parkování na přilehlém parkovišti, možnost úschovy jízdních kol.
V letech 2011-2012 proběhla modernizace, byl přestavěn velký bazén, byl vybudován zcela nový dětský bazén (na jiném místě). Zároveň došlo k výměně filtračního zařízení, přibyl ohřeh vody a podzemní akumulační nádrže a koupaliště dostalo sportovní a herní prvky.

           
        
  

Městské koupaliště Štětí

Novinky na městském koupališti (06-2021)

Provoz koupaliště zahájen (06-2021)

Koupaliště ve Štětí je otevřené. Na návštěvníky čekají novinky (06-2019)

Zpět na přehled turistických cílů

POSLEDNÍ AKTUALIZACE
24.11..2022

Stránky jsou provozovány za laskavého přispění: